Ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētku dāvanas

Meklējot dāvanas saviem mīļajiem Ziemassvētkos, ieteicams balstīties uz sajūtām, kādas gribam ar dāvanu palīdzību nodot. 

Ja draugi jau sen ir pelnījuši kārtīgi atpūsties, tad labs relaksējošās atpūtas piedāvājums ir lieliska dāvanas izvēle. Ja vēlies pret ģimeni vai mīļoto cilvēku izrādīt rūpes un mīlestību, tad kāda paštaisīta dāvana būs tieši laikā. 

Šajā rakstā piedāvājam 10 dažādas dāvanu idejas, kas ir piemērotas draugiem, ģimenei un saviem tuvākajiem cilvēkiem. Atradīsi gan sirsnīgus apsveikumus, gan arī praktiskas un oriģinālas dāvanas.

1. Mājīga un omulīga restorāna apmeklējums

Ziemassvētku dāvanas

Restorāni ikvienam asociējas ar labi pavadītu laiku īpašā dzīves brīdī. Mēdzam doties gardās vakariņās uz restorānu baudīt romantisku randiņu, satikt kādu sen neredzētu draugu vai paziņu. Ziemassvētku sezonā restorānos valda īpaši nepiespiesta gaisotne un svētku noskaņa. Ja vēlies kādu iepriecināt svētkos ar izsmalcināta restorāna apmeklējumu, tad dāvanu karte ir labākais veids, kā šādu dāvanu pasniegt.

Piemēram, dāvanu karte restorānā FERMA ļaus baudīt gardas maltītes, kas pagatavotas no Latvijas reģionālajiem produktiem. Katrā ēdienā tiek iemiesots Latvijas zemes spēks, kā rezultātā pagatavotie ēdieni ir patiesi gardi, raisa patīkamas atmiņas un ļauj piedzīvot lauku baudījumu pašā pilsētas centrā.

Citus iecienītus restorānus kā dāvau variantus vari apskatīt sadaļā Restorānu dāvanu kartes.

2. Karma Sock – stilīgas zeķes, ko prieks saņemt Ziemassvētkos

Ziemassvētku dāvanas

Ir radies stereotips, ka Ziemassvētkos bieži vien tiek dāvinātas zeķes. Šis uzskats ticis aizgūts no bērniem, jo viņi svētkos vienmēr sagaida aizraujošas dāvanas, kas sniegs izklaidi un piedzīvojumus – nevis kādu apģērba gabalu. Tomēr, jo vairāk pieaugam, jo vairāk priecājamies par stilīgu zeķu pāri dāvanā. Īpaši, ja tas ir pašmāju uzņēmums, kas rada oriģinālus dizainus, kā Karma Sock.

Mūsdienās uz zeķēm tiek likts visai liels akcents – tās spēj kalpot par odziņu minimālam apģērba komplektam. Karma Sock rada foršu un latvisku dizainu zeķes, ko valkāt ikdienā. Starp populārākajiem zeķu dizainiem varam minēt pasaku tēlu Sprīdīti, brīvības pieminekli Mildu, kā arī zeķes ar ozolu un bērzu. 

Šādas latviskas zeķes varētu būt fantastiska dāvana jauniešiem un draugiem svētkos. Īpaši tiem, kas Ziemassvētkos nespēj būt mājās, jo atrodas ārzemēs. Šis ir patīkams apsveikums un atgādinājums par mājām.

3. SPA pirts un baseina kompleksa apmeklējums gleznainajā Siguldā

Ziemassvētku dāvanas

Sigulda ir skaista pilsēta gan vasarā, gan ziemā. Ikviens ir pelnījis atpūsties un atjaunot enerģiju gada beigās. Tieši tāpēc Ziemassvētki ir īstais brīdis, kad saviem tuviniekiem un mīļajiem cilvēkiem apkārt sniegt vislabāko dāvanu – pelnītu atpūtu. Un kas gan labāk spēs nodrošinā relaksējošu atpūtu, ja ne profesionāls SPA centrs.

Apvienojot to ar aizraujošu braucienu ārpus Rīgas, var izdoties lieliskas brīvdienas. Siguldā esošais SPA centrs Hotel Ezeri SPA piedāvā daudzšķirīgas atpūtas iespējas abos gadalaikos. Ja uzdāvināsi dāvanu karti Ezeri SPA viesnīcā, tad dāvanas saņēmējs varēs to izmantot jebkurā gada laikā. Kad vien pašam uzradīsies laiks un iedvesma – tad varēs doties baudīt pirts un baseina priekus un atpūsties no pasaules steigas.

4. Ziemassvētku džemperis svētku noskaņai

Ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētkos, kā jebkuros citos svētkos, ierasts veidot patīkamu svētku noskaņu. Tikai atšķirīgais ir tas, ka Ziemassvētku sajūtu parasti sākam veidot jau mēnesi pirms svētku vakara. Un Ziemassvētku sajūta nebūt nebeidzas arī pēc 24. datuma vakara. Un populārs veids, kā ieviest foršu Ziemassvētku gaisotni, ir ar svētku džemperiem.

Mūsdienās Ziemassvētku džemperi ir ļoti dažādi un pieejami plašos dizainos – gan minimālisma stilā, gan arī spilgti, krāsaini džemperi ar sala veci, briežiem, sniegpārslām un pat gaismas virtenēm. Ja atradīsi kādu foršu džemperi vai vel labāk – uzadīsi to pats, dāvanas nozīme būs nenovērtējami augsta.

5. Galda spēles jautriem un ģimeniskiem vakariem

Ziemassvētku dāvanas

Svētku sezonā satikties ar tuvākajiem draugiem un ģimeni ir absolūti nepieciešams. Tas ir īstais laiks, kad baudīt kopā būšanu un pavadīt pēc iespējas labāku laiku kopā. Gada beigas ir lielisks posms, kad izrunāt visu pa gadu notikušo un dalīties nākotnes ambīcijās. Un dāvana, kas mudinās pavadīt jautri laiku savu mīļāko cilvēku starpā arī turpmāk ir kāda jauna galda spēle.

Tas ir interesantākais veids, kā omulīgi un jautri pavadīt laiku kopā ar draugiem vai ģimenes loku. Īpaši, ja zini kādu foršu galda spēli, kas dāvanas saņēmēja mājās vēl nav, tad tā ir laba dāvanas ideja. Gan tiem, kas ievācas jaunā mājoklī, gan arī bērniem, kas galda spēles novērtētu.

Ja šaubies par to, kādas galda spēles dāvanas saņēmējam vēl nav, labākā izvēle ir dāvanu karte galda spēlēm. Izdosies nenošaut greizi, jo saņēmēji paši spēs iegādāties kādu jaunu galda spēli un aizraujoši draugu vakari var sākties.

6. Ceļojums uz siltajām zemēm

Ziemassvētku dāvanas

Tāpat kā gada beigās ikviens ir pelnījis atpūtu, ir arī cilvēki, kas gada beigās labprāt aizlido uz kādu silto zemi. Ne visiem patīk aukstums – reizēm gribas atpūsties no stindzinošās ziemas un uz pāris dienām uzlādēt jaunu enerģijas sparu saulē pie jūras vai okeāna. Tad nu laba dāvanas ideja ir ceļojuma dāvanu karte.

Saņemot dāvanā ceļojuma aģentūras pakalpojumu, dāvanas saņēmējs varēs justies atvieglots. Viņš ir ieguvis dāvanā ne vien pašu ceļojumu, bet arī kādu, kas par visu parūpējas viņa vietā. Ja jau atpūsties – tad pilnvērtīgi! Atliek vien izvēlēties ceļojuma mērķi un kādā ceļojumā dāvanas saņēmēju sūtīt – avioceļojumā, aizraujošā kruīzā vai varbūt autobusa ekskursijā uz kādu tuvāku lokāciju baudīt ziemu.

7. Pašceptu gardumu dāvanas komplekts slinkiem vakariem

Ziemassvētku dāvanas

Pēdējā laikā ar vien populārākas paliek pašdarinātas dāvanas. Tās vienmēr tiek veidotas ar mīlestību un tieši tas Ziemassvētkos ir vissvarīgākais. Šie ir svētki, kuru laikā svarīgi izrādīt rūpes pret savējiem un parādīt viņiem, cik ļoti tu esi pateicīgs par viņiem savā dzīvē. Tad nu viena jauka un mīļa dāvanas ideja ir pašcepti gardumiņi.

Tie var būt mājās cepti šokolādes cepumi, pēc īpašas receptes gatavotas piparkūkas vai karsti pīrādziņi. Saglabājot tos svaigus un vēl siltus, izdosies lieliska dāvana, kas sasildīs vēderus un arī sirdis. Uzlikt pa virsu skaistu dvielīti un banti, un jauka dāvaniņa ir izdevusies.

8. Ziemas aktivitāšu izbaudīšana slēpošanas atpūtas parkā

Ziemassvētku dāvanas

Ziemā svarīgi ir pilnvērtīgi izbaudīt ziemas priekus. Ja šis gads ir apveltījis mūs ar biezu sniega kārtu, tad jādodas to baudīt no visas sirds! Tā kā ne katru gadu vairs izdodas atrast laiku vai pareizos apstākļus, lai dotos uz kalnu jeb slēpošanas bāzi, tā varētu būt laba dāvana. Ikvienam, kam patīk slēpot vai snovot, dāvanu karte kādā atpūtas bāzē būs lielisks pārsteigums.

Piemēram, Cēsīs esošais Žagarkalns ir viena no lielākajām un senākajām slēpošanas bāzēm Latvijā ar dažādu grūtības pakāpju trasēm. Papildus kalnu slēpošanas trasēm ir izveidota arī kameru sļūkšanas trase. 

Savukārt Siguldā atrodas lielisks aktīvās atpūtas centrs Reiņa trase, kas piedāvā 5 dažādas slēpošanas trases ziemas prieku baudīšanai: galvenā trase, iesācēju trase, distanču trase, “Herkulesa” bērnu parks, kā arī “Herkuless” slēpošanas skolu bērniem. Plašas izklaides iespējas, kas iepriecinās draugus un ģimeni svētkos!

9. Floutinga sesija – bezsvara stāvoklis pilnīgam mieram

Ziemassvētku dāvanas

Floutings ir pieredze, kas ikvienam vismaz vienreiz dzīvē ir jāsajūt. Tā ir bezsvara stāvokļa izbaudīšana magnija sāls piepildītā ūdens baseinā. Ūdens blīvums lēnām paceļ ķermeni virs ūdens un ļauj baudīt šo lidojuma sajūtu. Ķermenis, ūdens un gaiss ir vienā temperatūrā, tādēļ vienā mirklī dāvanas saņēmējs nevarēs vairs noteikt robežas, kur viens beidzas un otrs sākas.

Floutinga galvenais mērķis ir palīdzēt cilvēkam atslēgties no visas pasaules un vienkārši baudīt pilnvērtīgu mieru. Tas ir kā meditācijas veids – stāvoklis starp nomodu un miegu. Floutings ir laba dāvana, kas ļaus atslābināties, atjaunot enerģiju, iedvesmoties jauniem mērķiem un idejām. 

10. Pašadīta cepure, cimdi vai šalle siltumam 

Ziemassvētku dāvanas

Un visbeidzot – vissirsnīgākā un mīļākā dāvana ziemā ir paša adītas cepures, cimdi, šalles un viss cits. Šī ir dāvana, kurā ieguldītas rūpes un pūles daudzu stundu garumā. Tā ir dāvana, ko ir tik patīkami saņemt no tuviniekiem. Turklāt adīti apģērbi paliek ar vien populārāki. Galvenais ir izvēlēties mīkstu dziju, lai to valkāt ir ādai patīkami un maigi.

Populāras paliek ar vien raupjākas un lielāka izmēra dzijas, no kurām rada jakas un pat pledus. Jebkura dāvana, kurā ir ieguldīts laiks un mīlestība, rezultātā tiks novērtēta visvairāk. Īpaši Ziemassvētkos.

Lai izdodas sasildīt savu mīļo cilvēku sirdis un patīkami nosvinēt svētkus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *